Visa sökformulär

Nominerade till Pedagogiska priset och Skolledarpriset 2021

Här hittar du alla som är nominerade till Pedagogiska priset och Skolledarpriset 2021. Tack till alla er som har nominerat!

Fredag den 3 december klockan 11 offentliggör vi vinnarna i stadshuset.

Vi delar ut fyra pris à 25 000 kronor. Skolledarpriset är ett pris och Pedagogiska priset delar vi ut i kategorierna förskola, grundskola samt gymnasieskola och vuxenutbildning. Vinnarna meddelas inför prisutdelningen.

Nyhetsbild

Förskola

  • Shaonem Ramazani, Bergatrollets förskola och Pettersberg förskola
  • Sara Bergström och Linda Bjällerstedt, Bjurhovdasmyckets förskola
  • Sevan Keoshgerian Khorozian, Blåsbo förskola
  • Blåsbo förskola
  • Familjedaghemmet Musikliv
  • Victoria Axelsson och Annika Pousard, Isbjörnens förskola
  • Zeina Shamoun och Birgitta Bertlin, Knattekompaniets förskola
  • Carita Fall och Marie Andersson, Kvicksunds förskola
  • Josephine Carshall och Sara Lindqvist, MA:s Idrottsförskola Piggelin
  • MA:s Idrottsförskola Piggelin
  • Elinor Abrahamsson, Johanna Sundström och Mahtab Moradi Kalbolandi, Lillhamra Förskola
  • Amanda Olofsson och Janna Årbrink, Lövängens förskola
  • Martina Lindgren och avdelningarna Safiren och Kometen, Lövängens förskola
  • Emma Arvidsson, Agnes Sundqvist, Hanna Svensson, Malmens förskola
  • Maria Hamberg, Sandra Lauren Ohlsson och Emma Miro, Malmens förskola
  • Eva Svanbäck Lidman, Nordanby förskola
  • Norlandia Förskolor Inspiratören
  • Johanna With, Norlandia Förskolor Lövudden
  • Elin Benneborg, Rudbeckparkens förskola
  • Katarina Antfolk och Therese Westman, Rönnby förskola
  • Ann Hamrin Östlund, Rönnby förskola
  • Avdelningen Haren, Rönnby förskola
  • Ros-Mari Ahlbäck, Skogsgårdens förskola
  • Cecilia Sjöblom, Skogsgårdens förskola
  • Therese Hällgren Hellman, Tritons förskola
  • Liza Larsson, Vasaparkens förskola
  • Eva, Björken, Önsta förskola
  • Avdelning Rönnen Blå, Önsta Förskola

Grundskola

  • Cecilia Högdahl, Apalbyskolan
  • Joanna Grimberg, Bjurhovdaskolan
  • Elionor Bornström, Blåsboskolan
  • Lina Wetterfall, Blåsboskolan
  • Malin Överfjord, Emausskolan
  • Kerstin Lundevall, Fridnässkolan
  • Maria Sjödahl Rydell, Hamreskolan
  • Pernilla Söderberg, Hamreskolan
  • Roosa-Maria Ryhänen, Håkantorpsskolan
  • Pia Margret Boström, Hällbyskolan
  • Marina Stopar, Hökåsenskolan
  • Förskoleklass och fritidshem, Hökåsenskolan
  • Helena Viklund och Marika Persson, Hökåsenskolan
  • Meghan Abrahamson, Internationella Engelska skolan Västerås
  • Caroline Carlsson, Irstaskolan
  • Anna Larsson, Irstaskolan
  • Johanna Hellgren och Ebba Malmqvist, Irstaskolan
  • Lisa Wijgård, Irstaskolan
  • Lina Dönsberg, Lövängsskolan
  • Hanna Kihlstrand, Lövängsskolan
  • Karin Alesson och Maria Flodström, Rönnbyskolan
  • Josefine Sillén, Rönnbyskolan
  • Emelie Gärdehall, Rösegårdsskolan
  • Sara Kock och Beatrice Svanström, Rösegårdsskolan
  • S:ta Gertruds skola
  • Ulrika Broberg och Lisa Forsgren, Skallbergsskolan
  • Elin Tarakkamäki, Skallbergsskolan
  • Liliana Cordoba, Skälbyskolan
  • Emma Karlsson, Skälbyskolan
  • Linda Sunesson, Tillbergaskolan

Gymnasium och vuxenutbildning

  • Johan Öster och Jonas Westerholm, ABB-gymnasiet
  • Lena Mailert, Carlforsska gymnasiet
  • Erik Hals, Rudbeckianska gymnasiet

Skolledarpriset

  • Hans Jakobsson, ABB-gymnasiet
  • Isabelle Arnfjell, Familjedaghemmet Musikliv
  • Karin Fraser Norgren, Håkantorps förskola
  • Lena Viman, Kungsljusets förskola och Tegnérgårdens förskola
  • Malin Lundbergh, Nordanby förskola
  • Malin Larsson, Ormkärrskolan
  • Åsa Kihlström Hägg, Rudbeckianska gymnasiet
  • Hanna Olsson, Rönnby förskola
  • Åsa Sandberg, Skallbergsskolan
  • Lisa Log, Skälbyskolan
  • Marie Pernhall, Solvägens förskola och Vetterslunds förskola
  • Eva Fahlbeck, Tillbergaskolan
  • Michaela Eriksson och Ylva Sjöberg, Vallbyskolan

Kontakta oss

Hanna Söderberg

Nämndsekreterare Hemkommun- och kanslienheten med ansvar för förskolenämnden

Telefon: 021-39 76 06

Publicerad

Senast ändrad